Systém na správu podnětů od občanů | Mobilní Rozhlas

Řešte závady na veřejném majetku efektivně

Systém pro správa podnětů

Závady na veřejném majetku jako je vyvrácená dopravní značka nebo výmol na silnici mohou ohrozit bezpečnost občanů. Díky systému na hlášení podnětů od občanů se samosprávy dozví o závadách, nepořádku nebo vznikající černé skládce. Včasná informace od občanů pomůže urychlit řešení problému a ušetřit čas i peníze na likvidaci odpadů.

Spojením projektů Mobilní Rozhlas, ZmapujTo a Lepší místo vznikla nejpoužívanější platforma na správu občanských podnětů v ČR, kterou používá už 1 500 samospráv. Od svého vzniku pomohla vyřešit už více než 40 000 závad na území celé ČR.

Nezávazně poptat

1. Nahlášení problému

Občané rádi pomohou zlepšit prostředí, ve kterém žijí. Pokud narazí na rozbitý mobiliář, nepořádek nebo černou skládku v přírodě, problém vyfotí a jednoduše pošlou přes web nebo aplikaci Mobilní rozhlas.

Kromě hlášení závad mohou lidé posílat také náměty na zlepšení a pochvaly.

2. Kontrola a předání samosprávě

Každý podnět nejprve zkontroluje dispečer. Pokud je relevantní, odpovědné osobě dostane e-mail s fotografií, popisem a přesnou lokalizací závady.

Systém na správu podnětů lze propojit také s technickými službami měst a je otevřený pro integraci s dalšími mapovacími systémy.

3. Vyřešení podnětu

Závady lze jednoduše spravovat v administraci. Práce s podněty je snadná - administrátoři mohou upravovat aktuální stav podnětu, komentovat, přidávat fotografie nebo podnět předat jiné osobě.

Podněty lze filtrovat podle aktuálního stavu, typu, stáří a kompetentních osob.

Nezávazně poptat

Prohlédněte si další části ekosystému