Systém na správu podnětů od občanů | Mobilní Rozhlas

3. Systém na správu podnětů od občanů

Systém na správu občanských podnětů samosprávám výrazně usnadňuje řešení závad na veřejném majetku.

Řešte závady na veřejném majetku efektivně

Cena od 250 Kč/měsíc

Závady na veřejném majetku jako je vyvrácená dopravní značka nebo výmol na silnici mohou ohrozit bezpečnost občanů. Díky systému na hlášení podnětů od občanů se samosprávy dozví o závadách, nepořádku nebo vznikající černé skládce. Včasná informace od občanů pomůže urychlit řešení problému a ušetřit čas i peníze na likvidaci odpadů.

Spojením projektů Mobilní Rozhlas, ZmapujTo a Lepší místo vznikla nejpoužívanější platforma na správu občanských podnětů v ČR, kterou používá už 1 500 samospráv. Od svého vzniku pomohla vyřešit už více než 40 000 závad na území celé ČR.

Nezávazně poptat

Jak mohou občané podněty nahlásit?

Občané uvítají možnost jednoduchým způsobem zlepšovat prostředí, ve kterém žijí. Pokud narazí na rozbitý mobiliář, nepořádek v ulicích nebo černou skládku v přírodě, stačí problém vyfotit a nahrát přes jednoduché rozhraní aplikace Mobilní Rozhlas/Zlepšeme Česko.

Kromě hlášení závad lidé samosprávám posílají také náměty na zlepšení a pochvaly.

Předání podnětu samosprávě

Po lokalizaci a schválení podnětu dispečerem systém automaticky odešle e-mail s informací odpovědné osobě v příslušné samosprávě. Popis, fotografie a přesná lokalizace závady šetří samosprávám spoustu času při zajištění závady.

Systém na správu podnětů lze propojit také s technickými službami měst a je otevřený pro integraci s dalšími mapovacími systémy v rámci ČR.

Správa podnětů v přehledné administraci

Závady na veřejném majetku lze jednoduše spravovat v administraci s mapou a výpisem podnětů. Práce s podněty je snadná. Administrátoři mohou upravovat aktuální stav podnětu, psát komentáře, přidávat fotografie nebo předat kompetenci další osobě.

Podněty lze filtrovat podle aktuálního stavu, typu, stáří a kompetentních osob.

Prohlédněte si další části ekosystému