Hromadné hlasové zprávy pro města a obce | Mobilní Rozhlas

Hromadné hlasové zprávy pro města a obce

Mobilní Rozhlas nabízí novou generaci hlasových zpráv neboli hlasovek. Jejich základem je rozeslání předem připravené nahrávky až na 200 telefonních čísel současně. Každému z příjemců zazvoní telefon jako při běžném hovoru a po jeho přijetí se nahrávka přehraje. Revoluční nadstavbou k hlasovým zprávám jsou také hlasové zprávy s možností zpětné vazby neboli hlasové ankety.

Komunikujte s občany hlasových zpráv

Výhoda hlasových zpráv je hlavně v jejich variabilitě. Díky této formě sdělení můžete oslovit i seniory, kteří stále spoléhají jen na pevnou linku, stejně jako příjemce, kteří nejsou schopní číst SMS zprávy. Hlasové zprávy jsou také nejosobnější variantou hromadných zpráv. Sdělení totiž můžete nahrát přímo do počítače, takže občané poznají Váš hlas, což působí velmi důvěryhodně. Pokud tedy hledáte moderní, a přesto osvědčený způsob, jak komunikovat s občany, hlasové zprávy jsou přesně pro Vás.

Díky tomuto komunikačnímu kanálu bez problémů věrně nahradíte obecní rozhlas, ale zároveň překonáte jeho limity. Občané budou stále dostávat namluvení sdělení, ale zároveň o ně nepřijdou, pokud jsou právě mimo dosah amplionů a budou si je moci kdykoliv znovu poslechnout zpětným zavoláním.

Odesílač hromadných hlasových zpráv

Hlasovou zprávu snadno vytvoříte nahráním sdělení přímo do počítače. Druhým způsobem je využití technologie text to speech, kterou systém Mobilní Rozhlas také nabízí. Obsah zprávy můžete tedy napsat do odesílače v textové podobě a systém pomocí nejmodernější hlasové syntézy převede text do hlasové zprávy.

Pak už stačí nastavit podrobnosti odeslání zprávy, jako datum a čas rozesílky, telefonní číslo, ze kterého má být zpráva odeslána a termín, kdy má zpráva přestat být dostupná příjemcům při zpětném volání.

V posledním kroku vytváření rozesílky můžete celou hlasovou zprávu otestovat a vyzkoušet, že je sdělení přesně podle Vašich představ. No a pak už stačí jen vybrat příjemce a rozesílku odeslat.

Statistiky hlasových zpráv Mobilního Rozhlasu

Z každé rozesílky se automaticky vytvoří propracované statistiky, ve kterých můžete najít vše, co potřebujete k vyhodnocení úspěšnosti hlasové zprávy. Zjistíte, kolik příjemců si zprávu poslechlo, kolik z nich zavěsilo v prvních vteřinách hovoru a kolik z nich nebylo zastiženo.

Pokud je zpráva důležitá, můžete tak jedním kliknutím poslat nezastiženým příjemcům SMS zprávu, která se jim zobrazí, jakmile znovu zapnou telefon, dostanou se na místo, kde je telefonní signál nebo až se jim bude hodit zprávu převzít.

Technické specifikace textových zpráv

Technologie text to speech

Hlasový systetizátor, Vám umožní obsah hlasové zprávy napsat a Mobilní Rozhlas automaticky převede text na řeč. Hlasové zprávy tak můžete používat, i pokud jste nervózní z mluvení na veřejnosti, nefunguje Vám mikrofon na počítači nebo máte obavu, že nedokážete celou zprávu správně zformulovat.

Rychlost odeslání: 200 paralelních linek

Hovory jsou odesílány až 200 paralelními linkami. Pokud je v době odeslání k dispozici méně linek, budou využity zbývající kapacity a každý ukončený hovor bude okamžitě nahrazen dalším, aby byla zaručena maximální možná rychlost odeslání.

Cizojazyčné mutace: 3 světové jazyky

Hlasovou zprávu můžete nahrát nebo napsat i v cizím jazyce. U převedení psaného textu na mluvený jsou v Mobilním Rozhlasu k dispozici tři jazyky: angličtina, francouzština a polština. Ty můžete použít buď pro celý obsah, nebo například jen pro části zprávy.

Nastavení mluvčích v text to speech

Ano v našem systému si můžete podle svých preferencí nastavit, jestli hlasovou zprávu převedenou z textového zadání přečte mužský, nebo ženský hlas. Hlasový projev každého z nich, si můžete přímo v odesílači předem poslechnout.

Příklady využití hlasových zpráv pro informování občanů

Doporučujeme hlasové zprávy posílat ve spojení s personalizovanými sděleními. Může se jednat o předpřipavené přání k narozeninám od starosty, nebo k osobnímu pozvání na akce a události.

  • Osobní přání k narozeninám, Vánocům či Novému roku
  • Pozvánky na kulturní akce
  • Zprávy pro seniory na pevnou linku
Další ukázky v archivu

Výhody hlasovek zpráv oproti jiným komunikačním kanálům

SMS Hlasové
zprávy
E-maily Push
zprávy
Ankety Místní
rozhlas
Rychlost informování občanů 9/10 7/10 5/10 8/10 8/10 7/10
Vhodnost pro pozvánky 4/10 9/10 10/10 9/10 9/10 7/10
Získání zpětné vazby 5/10 8/10 6/10 2/10 10/10 1/10
Cool faktor pro občany 3/10 10/10 7/10 10/10 10/10 1/10
Pohodlnost přijetí pro občany 9/10 9/10 7/10 6/10 7/10 3/10
Čtenost 10/10 8/10 4/10 5/10 8/10 2/10
Velikost obsahu 6/10 5/10 10/10 7/10 5/10 5/10
Krizová komunikace 9/10 7/10 2/10 3/10 7/10 3/10
Měřitelnost 9/10 9/10 9/10 9/10 9/10 1/10